Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 10 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych Centrum Kształcenia ustawicznego w Bojanowie odbyła się Akademia z okazji 46 rocznicy nadania naszej placówce imienia Powstańców Wielkopolskich. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, gminy i powiatu, członkowie Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków, absolwenci, sponsorzy nowego sztandaru szkoły oraz uczniowie i nauczyciele. 

Wśród zaproszonych gości byli: 

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Wicemarszałek Krzysztof Grabowski, Starosta Rawicki Zygmunt Wolny, Wicestarosta Rawicki Krzysztof Synoracki, Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Andrzej Szymankiewicz, członkowie Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej - Zbigniew Gąsior i Krzysztof Kwiatoń, Przewodniczący Rady Miejskiej Bojanowa Maciej Jagodziński, Burmistrz Bojanowa Józef Zuter, byli dyrektorzy szkoły- Zbigniew Haupt, Aleksandr Cichy i Antoni Szymański, Proboszcz Parafii w Bojanowie ks. Wojciech Rzeźnik, Dyrektorka LO w Rawiczu Łucja Dera, Dyrektorka ZS nr 3w Rawiczu Żaneta Gocek, Dyrektor ZSZ w Rawiczu Krzysztof Jarosz, Dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych Barbara Danielczyk, Dyrektor Gimnazjum w Bojanowie im. Dezyderego Chłapowskiego Ireneusz Młynek, Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bojanowie im. Edmunda Bojanowskiego Teresa Polc, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Andersch, Przewodniczący TKB Czesław Kryszkiewicz, honorowa członkini TKB prof. Marianna Juchnowicz, fundatorzy sztandaru , licznie przybyli absolwenci, prezesi firm i właściciele gospodarstw rolnych oraz nauczyciele i uczniowie.

 

 

 

 

 

FUNDATORZY SZTANDARU

 

1. Towarzystwo Koleżeńskie Bojanowiaków

2. Przewodnicząca Ray Rodziców Ewa Anderch

 

DYREKTORZY

 

3. Zbigniew Haupt Dyrektor 1981 – 1985

4. Aleksander Cichy Dyrektor 1991 – 2001 absolwent 1965r

5. Antoni Szymański Dyrektor 2001 – 2006 absolwent 1975r

6. Dariusz Sikora Dyrektor od 2006 absolwent 1984r

7. Prezes P. U. P. AGROMIX Rojęczyn Józef Dworakowski

8. Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie Leszek Hądzlik

9. Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rawiczu Jerzy Tylicki absolwent 1972r

10. Prezes Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Czesław Kryszkiewicz , Przewodniczący TKB, absolwent 1972r

11. Prezes Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego Spójnia Nochowo Paweł Wachowiak absolwent 1972r

12. Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu

 Członek Zarządu Zbigniew Gąsior absolwent 1974r

 Członek Zarządu Krzysztof Kwiatoń absolwent 1972r

13. Prezes Hodowli Zarodowej Zwierząt „Żołędnica” Zbigniew Dworecki

14. Prezes Stadniny Koni Golejewko Marian Dudzik absolwent 1966r

15. Prezes Agencji Nasiennej w Lesznie Paweł Kochański

16. Prezes Przedsiębiorstwa Hodowlano – Nasiennego w Jutrosinie dr Wiesław Legutko 

 absolwent 1970r

17. Prezes Ośrodka Hodowli Zwierząt Zarodowych Chodaczek Stanisław Spurtacz

18. Prezes Poznańskiej Hodowli Roślin Tulce Zdzisław Paszkiewicz

19. Prezes Hodowli Roślin Smolice Grupa IHAR Władysław Poślednik

20. Gospodarstwo Rolne Osowa Sień Jarosława Tarki wraz z rodziną

21. Gospodarstwo Rolne Bełcz Mały Iwona i Krzysztof Jachimowscy absolwenci 1987r

22. Gospodarstwo Rolne Gołaszyn Elżbieta i Tadeusz Lisieccy

23. Prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare Zenon Chudziński absolwent 1967r

24. Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu Grzegorz Grzeszkowiak

 

Absolwenci i i ich rodziny

 

25. Bolesław Dynowski – abs. 1950 Honorowy Przewodniczący TKB 

26. Maria Juchnowicz Honorowy Członek TKB 

27. Barbara i Kazimierz Wąs absolwent 1950 i absolwentka 1951

28. Marzena i Kazimierz Kundegórscy – abs. 1951

29. Kazimierz Szablewski – abs. 1952

30. Wojciech Niedźwiedziński – abs. 1953

31. Stefan Szymanowski – abs. 1959

32. Jan Saleta – abs. 1960

33. Eugeniusz Luty – abs. 1964

34. Eugeniusz Cukrowicz – abs. 19651.

35 Elżbieta Szymańska – abs. 1966

36. Władysław Błoch – abs. 1966

37. Absolwenci Państwowego Technikum Hodowli Roślin i Nasiennictwa 1968 – 1973

38 Mikołaj Czarnecki – abs. 1968

39. Edward Matuszak – abs. 1969

40. Anna Durzyńska – abs. 1970 

41. Grażyna Pabijan – Nowakowska – abs. 1972

42. Małgorzata Pakulska – Wiśniewska – abs. 1972

43. Stefan Borecki – abs. 1972

44. Zbigniew Koszarek – abs. 1972

45. Janusz Osten – abs. 1972

46. Stanisław Sybilak – abs. 1972

47. Roman Sytnik – abs. 1972. 

48. Paweł Wachowiak – abs. 1972

49. Jerzy Wolny – abs. 1972

50. Anna Ciepła – Panyło – abs. 1974

51. Edward Wojda – abs. 1974

52. Kazimierz Marcinkowski – abs. 1975

53. Jerzy Łączny - abs. 1976

54. Leszek Sikora – abs. 1977

55. Jarosław Donaj – abs. 1979

56. dr Krzysztof Rogala – abs. 1999

57. Rodzina Kryszkiewiczów - Danuta Kryszkiewicz, Barbara Dega –Kryszkiewicz, Maciej Kryszkiewicz

58. Paweł i Piotr Kryszkiewicz, wnukowie Dyrektora Lucjana Kryszkiewicza

59. Janusz Karaś

60. Rodzina Maćkowiaków z Zakrzewa

61. Rodzina Mylków

62. Rodzina Stolasiów i Majewskich

63. Dzieci Brunona Wawrzyniaka- Maria Cesielska, Danuta Nasr, Maurycy Wawrzyniak, Tomasz Wawrzyniak. 

64. Gospodarstwo Rolne Świebodzin Alicja i Stanisław Zawadzcy

 

 

 

 

Dyrektor Dariusz Sikora serdecznie przywitał zebranych gości. W swoim przemówieniu przypomniał znaczenie Powstania Wielkopolskiego dla Polski . Mówił o lekcji patriotyzmu jakiej udzielili nam przedstawiciele tamtej generacji, którą należy pielęgnować i o której nie wolno nam zapomnieć. Przywołał postać wielkiego przyjaciela szkoły, nieżyjącego już Powstańca Wielkopolskiego Stanisława Plewki oraz zasłużonego dla placówki, nieżyjącego wieloletniego dyrektora szkoły Lucjana Kryszkiewicza, który obchodziłby dziś setne urodziny. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą dyrektora Kryszkiewicza

Głos zabierali również goście , którzy składali dyrekcji szkoły oraz uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia z okazji święta patrona oraz podkreślali znaczenie wychowawcze i patriotyczne uroczystości. Wyrażali również uznanie dla więzi jaka łączy absolwentów z naszą szkołą.

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski oraz członkowie Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej Zbigniew Gąsior i Krzysztof Kwiatoń wręczyli odznaczenie „Zasłużony Dla Rolnictwa” dyrektorowi Dariuszowi Sikorze, wicedyrektorowi Krzysztofowi Rogali i nauczycielowi Tadeuszowi Kędziorze.

Głównym wydarzeniem uroczystości było przekazanie nowego sztandaru przez Komitet Fundacji Sztandaru na ręce dyrektora szkoły. Związane jest to ze zmianą nazwy szkoły od stycznia 2013r. Fundatorzy oraz zaproszeni gości wbili symboliczny gwóźdź w drzewce sztandaru oraz wpisali się do księgi honorowej. Szczególne podziękowania należą się naszym absolwentom. Dzięki ich spontanicznej hojności udało się wykonać piękny sztandar oraz odrestaurować sztandar szkoły z 1937r. Będzie on wyeksponowany w holu szkoły w pobliżu gabinetu dyrektora. Warto wspomnieć, że sztandar ten w niesprzyjającym okresie powojennej polski ukrył i przechował ówczesny woźny szkoły pan Kamzol.

 

Delegacje przybyłe na akademię złożyły wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich znajdującym się przed budynkiem szkoły.

Tradycyjnie już podczas akademii uczniowie z najwyższą średnią w naszej placówce uhonorowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez TKB. Tm razem byli to:

1. Marcin Wolny kl. IVTI stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów

2. Sławomir Sikora kl. IVR stypendysta Stypendium Starosty Powiatu Rawickiego

3. Jarosław Wujek kl. IVTI

4. Marek Kosik kl. IV TI

 

Akademię uświetnił spektakl o historii Powstania Wielkopolskiego, przygotowany przez uczniów szkoły, pod kierunkiem pań: Anity Apolinarskiej i Joanny Lisiak . Przedstawienie przybliżyło zebranym przebieg Powstania, jego doniosłość a jednocześnie tragizm związany z oddawaniem życia za wolną ojczyznę.

Podczas Akademii pieśni patriotyczne grał kwartet z Miejskiej Górki pod kierunkiem pana Huberta Olejniczaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ
PRZYRODNICZO - TECHNICZNYCH
CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

Technikum im. Powstańców Wlkp.

ul. Dworcowa 29
63-940 BOJANOWO
tel. 065 545 62 31
fax. 065 545 63 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.zsptbojanowo.pl, www.zsrbojanowo.pl

Administrator:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LINKI