Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie

Najnowsze wiadomości

29 listopada 2015 21:04 | Ogłoszenia

Styczniowy weekend w Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu

Weekend 15 – 17 stycznia 2016 wypełniony będzie ponad setką wydarzeń kulturalnych, które zainaugurują rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Prawie rok trwały przygotowania do Wielkiego Otwarcia, w których uczestniczyli zarówno polscy jak i zagraniczni artyści,...

czytaj więcej »

29 listopada 2015 21:01 | Ogłoszenia

PRZEŻYĆ KSIĄŻKĘ

Międzynarodowy komitet UNESCO ogłosił, że w 2016 roku Światową Stolicą Książki zostanie Wrocław. Inauguracja obchdów odbędzie się 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Idea Światowej Stolicy Książki wywodzi się od Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich,...

czytaj więcej »

29 listopada 2015 20:25 | Aktualności

Projekt edukacyjny „Film im Deutschunterricht” bierze udział w konkursie „Projekt z klasą”

Realizowany od września 2015 roku projekt edukacyjny „Film im Deutschunterricht” został zakwalifikowany do ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”, organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Nasz projekt został oznaczony numerem 71 i widnieje na liście projektów...

czytaj więcej »

27 listopada 2015 21:49 | Aktualności

Szkolne Centrum Biznesu i Innowacji w ZSPT CKU w Bojanowie – zatwierdzone przez organizatorów konkursu „Projekt z klasą”

Uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie wraz z opiekunami: Joanną Lisiak, Lucyną Kotlarczyk i Krzysztofem Rogalą rozpoczynają realizację projektu interdyscyplinarnego. Efektem końcowym będzie stała działalność Szkolnego Centrum Biznesu i Innowacji, w ramach której podejmowana będzie współpraca...

czytaj więcej »

27 listopada 2015 21:38 | Aktualności

ZJEŚĆ BERLIN, SKOSZTOWAĆ POLSKĘ – OSTATNIA RUNDA GOTOWANIA PRZED WYJAZDEM DO STOLICY NIEMIEC!

Niemiecką Christstollen (struclę bożonarodzeniową) zna prawie każdy. Ale niemieckie Dominostein (pralinki domino wypełnione brązowym piernikiem, marcepanem, dżemem polane gęstą czekoladą), Marzipankartoffel (ziemniaki marcepanowe), Berliner Brot (chleb berliński – ciasto podobne do piernikowego...

czytaj więcej »

27 listopada 2015 20:17 | Aktualności

VI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO ”MEIN SCHÖNSTER ADVENTSKALENDER”

Szkolny konkurs języka niemieckiego ”Mein schönster Adventskalender” rozstrzygnięty! Celem konkursu było poznanie adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji w krajach niemieckojęzycznych, wzbudzenie zainteresowania i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych krajów oraz...

czytaj więcej »

27 listopada 2015 09:18 | Ogłoszenia

Projekt "STATYSTYKA"

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. w sali B8 o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie zespołów biorących udział w projekcie "STATYSTYKA". Zespoły zostaną zapoznane z regulaminem i zadaniami projektowymi. Agata Kubiak

czytaj więcej »

26 listopada 2015 21:01 | Aktualności

REJONOWY KONKURS „PRZYSŁOWIA POLSKO – NIEMIECKIE”

Przysłowia są to zdania utrwalone w tradycji ustnej, których stosowanie może mieć różne intencje. Mogą one nauczać, przestrzegać, nakazywać, zakazywać lub wyśmiewać wady i zachowania ludzkie. Warto się ich uczyć, a następnie posługiwać się nimi nawet w codziennej komunikacji,...

czytaj więcej »

26 listopada 2015 19:18 | Aktualności

LOGO PILNIE POSZUKIWANE!!!

UWAGA!!! OGŁASZAMY WIELKI KONKURS Z SUPER NAGRODAMI NA LOGO SZKOŁY!!! ZSPT CKU to jednocześnie stara i nowa szkoła. Przez dziesiątki lat funkcjonowała jako Zespół Szkół Rolniczych i miała swoje charakterystyczne logo. We wrześniu 2013 roku nastąpiła zmiana nazwy szkoły...

czytaj więcej »

25 listopada 2015 17:08 | Aktualności

Jubileuszowy finał konkursu pod hasłem „Bezpieczna praca w indywidualnym gospodarstwie rolnym”

Jednym z podstawowych elementów kształcenia w szkołach dla młodzieży, poza zajęciami o charakterze klasowo – lekcyjnym, jest udział w zewnętrznych formach doskonalenia szeroko rozumianych kompetencji i umiejętności zawodowych. Taki charakter ma konkurs skierowany do uczennic i uczniów...

czytaj więcej »